logo
© Copyright Qode Interactive
Vakarų vėjo sodo projektas
60
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-60,bridge-core-1.0.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.2.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive,elementor-default
 

Vakarų vėjo sodo projektas

Projektas

Vakarų vėjas

Data

2011

Category
Projektavimas, Vilnius

Vakarų Vėjo sodas  buvo pradėtas kurti 2011m. 750 arų sklype. Pirmiausia buvo iškasti du tvenkiniai ir suformuotas reljefas. Vėliau akmenimis suformavome tvenkinių kraštus ir landšafte išdėstėme akmenis. Juk akmenys yra japoniško sodo stuburas, todėl jie formuoja japoniško sodo karkasą. Jei sode tinkamai išdėlioti akmenys, viskas kitas savaime stos į savo vietas. Sekančiais metais susodinome augalus. Projekte įvyko keletas pakeitimų. Kadangi tvenkiniuose techniškai buvo sunku suformuoti salas ir nutiesti tiltelius, buvo priimtas lengvesnis sprendimas, atsisakyti salų ir tiltą per tvenkinį nutiesti siauriausioje vietoje.. Mano projekte buvo numatyta pastatyti tradicinį sumodernintą arbatos namelį, šeimininkas su architektais priėmė sprendimą ir pastatė visiškai modernų stiklinį arbatos namelį, kas mano manymu truputį sugadino bendrą sodo vaizdą, bet sodas vis tiek lieka labai gražus ir įspūdingas.

Rinkdamas medžius, norėjau, kad sodas visais metų laikais būdų gražus, įdomus ir įspūdingas. Juk augalai padeda pabrėžti laiko tėkmę ir begalinę metų kaitą. Pavasarį pirmosios pražysta sakuros, magnolijos, vėliau rododendrai azalijos. Vasarą japoniškame sode vyrauja formų įvairovė  ir įvairiausi žali atspalviai, Labiausiai japoniški sodai atsiskleidžia pavasarį ir rudenį – tada sužėri visos subtilios augalų skleidžiamos spalvos. Spalva laikoma greitai kintančia ir pereinančia, ji naudojama sezono įspūdžiui sukurti. Todėl rudenį pirmosios lapų spalvą keisti pradeda sakuros, japoniški šermukšniai, ožekšniai…

 Taip pat sode panaudota nemažai ir mažosios architektūros elementų – tai įvairių stilių japoniški žibintai, tzukubajai, vartai, pavėsinės, nameliai.

Sode yra ir akmenų sodas, kitaip dar vadinamas dzeno sodu, jis yra skirtas apmąstymams ir meditacijai…

Taip pat viename tvenkinyje auga ir plaukioja nuostabūs Koi karpiai

Sodo šeimininkas yra labai rūpestingas ir atsakingas žmogus, todėl kiekvienais metais sodas po truputį pildosi ir gražėja.

Tai manau vienas įspūdingiausių sodų Lietuvoje.